wtorek, 27 grudnia 2016

#2 Żegnaj 2016 - Witaj 2017!

 Żegnaj 2016 - Witaj 2017, czyli przemyślenia, podsumowanie 2016r. i postanowienia, plany na 2017r.

 Rok 2016 dobiega końca. Są osoby, które to właśnie w tym roku, spełniły swoje marzenia, odkryły swoje pasje, czy też po prostu uważają, że był on udany. Są też osoby, które ten rok uważają za - jak do tej pory najgorszy. 
 
  Dla mnie był on dosyć... zwyczajny. Choć zmieniłam szkołę, poznałam wielu wspaniałych ludzi, nie wydarzyło się nic, co mogłoby zapaść mi w pamięci. Pamiętam jak rok temu - także w święta założyłam bloga. Nie prowadziłam go zbyt długo. Nie miałam czasu, ani cierpliwości. Chęci upadły.  W tym roku znów go założyłam. O czymś to musi świadczyć! Mam nadzieję, że będzie się on rozwijał. Nie mam super sprzętu, ale zbieram na niego, żeby wiedzieć, że zasłużyłam. Mam wiele nauki, ale uważam, że pasja jest najważniejsza. Nie brak mi pomysłów i zapału. 


  Nowy rok powitam zapewne z uśmiechem na twarzy, z nadzieją, że wydarzy się coś, co zapamiętam na długo. Nie lubię nudy oraz rutyny. Za wszelką cenę będę dążyć do spełnienia marzeń!

Chciałabym zapisać się na jakieś dodatkowe zajęcia, jednak brak wolnego czasu. Niestety, szkoła wszystko zapełnia. Z jednej strony chciałabym zdobywać dobre oceny, a z drugiej rzucić to i zająć się tym co naprawdę mnie interesuje. 

  Nie mam szczególnych, wypisanych na kartce noworocznych postanowień. Dlaczego? Bo uważam, że są one totalnie nie potrzebne. Po co zaczynać coś od nowego roku jak można to zrobić teraz. Choć są rzeczy których nie da się osiągnąć za pstryknięciem palca (a jest ich większość) to można próbować. Ludzie często zapisują postanowienia wyrwane tak naprawdę z księżyca. Owszem, watro do nich dążyć, ale po co pod taką presją? Jeżeli mamy już coś tam zapisać, to niech to będzie osiągalne przez rok. Na niektóre rzeczy ludzie pracują przez całe życie, a do niektórych wystarczy tylko motywacja. 


 Jestem bardzo ciekawa czy posiadacie taką listę postanowień noworocznych. Jeżeli tak, to co na niej zapisujecie? Udało wam się osiągnąć coś z niej w tym roku? Pozdrawiam :*

17 komentarzy:

 1. Dobra rada - zmień czcionkę, tą się ciężko czyta i nie ma polskich znaków, to nie wygląda za dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie się nad tym zastanawiałam :) Już zmieniam i dziękuję za rade!

   Usuń
 2. życzę Ci aby spełniły się wszystkie Twoje marzenia :) a do noworocznych planów mam podejście takie jak Ty :)
  pozdrawiam
  http://zyciejakpomarancze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie piszesz. Ja też chciałam się zapisać na jakieś dodatkowe zajęcia, tylko brakuje mi czau. :/ Ale może się uda w następnym roku.
  Ja niestety jestem taką osobą, która musi mieć wszystko zapisane, co bym chciał osiągnąć w następnym roku, ale zawsze tego nie spełniam. Zapraszam na bloga:
  bloog-z-pasji.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze jest zapisywać, ale w granicach rozsądku. Motywacja przede wszystkim :) Powodzenia!

   Usuń
 4. Super post, fajne masz postanowienia! :D Moim postanowieniem również jest zdrowe odżywianie i szlifowanie języków obcych :D

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! UNREALIZABLE

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne zdjęcia. Życzę Ci determinacji.

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie.

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nad zdjęciami muszę popracować :) Ale dziękuję bardzo!

   Usuń
 6. Udanego Sylwestra i Szczęśliwego Nowego Roku! ♥
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i wzajemnie :) Ja już obserwuję ;)

   Usuń
 7. Fajny post! Życzę powodzenia w nowym roku! Ładnie tu u Ciebie!
  http://shizuko-ai.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie mam postanowień noworocznych bo mimo wszystko i tak się ich nie trzymam aby je zrealizować :D aczkolwiek uważam, że rok 2016 był dość udany :)
  Szczęśliwego Nowego Roku :D
  -Mój blog-

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja nie mam postanowień noworocznych bo mimo wszystko i tak się ich nie trzymam aby je zrealizować :D aczkolwiek uważam, że rok 2016 był dość udany :)
  Szczęśliwego Nowego Roku :D
  -Mój blog-

  OdpowiedzUsuń