czwartek, 19 stycznia 2017

#9 Co daje nam planowanie?

  Witam wszystkich bardzo gorąco (pomimo zimna na dworze)! W tym poście opowiem wam o jednym z moich ulubionych tematów, czyli planowaniu. Dla jednych to jedynie strata bardzo cennego czasu, a dla innych czynność, bez której wręcz nie wyobrażają sobie życia.


Ja chociaż lubię planować, nie zapisuję każdej najmniejszej rzeczy w kalendarzu/planie. Dlaczego? Cenię sobie spontaniczność i nie wyobrażam sobie mieć zapisane każdego najmniejszego wydarzenia. Zazwyczaj zapisuje w nim wizyty, spotkania, ważniejsze rzeczy, o których mogę zapomnieć. Jestem osobą, która pamięta co mniej więcej ma zrobić w danym dniu, więc nie potrzebny mi dokładny plan, a jedynie zarys. Pomimo wszystko do kalendarza zaglądam codziennie. Jeden służy mi do szkoły, a drugi o prowadzenia bloga. W drugim przypadku lubię mieć wszystko zaplanowane, aby nie było nudy. 


Ale co nam daje planowanie?

1. Realizuję postawione cele, spełniam marzenia oraz zachcianki
 Uważam, że zapisywanie rzeczy, które chce się osiągnąć, marzeń, które chce się spełnić oraz drobnym zachcianek jest jak najbardziej na plus. Patrząc na zapisany cel dążymy do niego. Nie jest on zapisany w głowie, a na kartce, którą widzimy, dotykamy. Staramy się spełnić marzenie oraz zachciankę, żeby po prostu żyło nam się lepiej i ciekawiej.

2. Znajduję na wszystko czas
Mam wrażenie, że im jestem starsza tym mnie mam czasu, na rzeczy, które mnie interesują. Wiedząc, że niektóre z nich będą miały wpływ na moją przyszłość staram się ich nie omijać. Mając zarys dnia, nie obijam się i realizuję moje plany, tak aby mieć czas na wszystko.
3. Nie muszę o wszystkim pamiętać
Bo przecież lista zapamięta to za mnie. Działając w różnych sprawach, chodząc na różne zajęcia dodatkowe nie raz zdarzyło mi się o nich zapomnieć. Szanuję czas innych więc chcąc uniknąć więcej takich sytuacji zapisuję najbliższe spotkania. 
4. Ćwiczę systematyczność oraz regularność
 Od niedawna zaczęłam planować posiłki, 5 dziennie i takie tam szmery bajery. Jak patrze na mój plan i widzę, że coś się powtarza w najbliższym, czasie to po prostu nie kogę i muszę to zmienić. Dbam o różnorodność posiłków, ale także zapisywanie ich regularnie, np. co wieczór.

5. Mam zaplanowaną przyszłość
Ja co prawda nie mam jej zaplanowanej, bo lubię niespodzianki, ale zapewne nie jednej osobie się to przyda!
6. Wyrobiłam sobie nowe nawyki
Punkt bardzo związany z punktem 4, ale muszę o tym wspomnieć! Picie wody z cytryną, wieczorna pielęgnacja, 5 posiłków dziennie i wiele, wiele innych rzeczy.
To na tyle jeżeli chodzi o korzyści związane z planowaniem. Jest ich zapewne więcej, ale tu przedstawiłam, te moim zdaniem najważniejsze. Ciekawa jestem jak u was jest z tym planowaniem. "Styl życia" czy też błahostka, o którą się nie zamartwiacie. Pozdrawiam :*

12 komentarzy:

 1. Również lubię planować - usprawnia to funkcjonowanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię planować, ale tak samo jak ty nie zapisuję każdej najmniejszej drobnostki w kalendarzu. Według mnie prowadzenie go pomaga w znalezieniu na wszystko czasu :)
  something-4-every1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny post :). Także cenię sobie spontaniczność, ale w przypadku szkoły lubię mieć zapisane najważniejsze rzeczy tak, by nic nie zapomnieć. Pozdrawiam! /Klaudia
  NASZ BLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, w przypadku szkoły wręcz muszę mieć wszystko zaplanowane.

   Usuń
 5. Uwielbiam Twojego bloga!
  Obserwuję i liczę na rewanż :)

  Za komentarz do posta odwdzięczam się trzema komentarzami :)

  http://www.sandrakopko.com/2016/10/khaki-shorts.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja twojego również już widziałam i także obserwuję! Dzięki :)

   Usuń
 6. Ja swoich planów nie zapisuje. No może oprócz postanowień/celów na ten rok :)
  Lubię spontaniczność :)
  Mój blog - Klik

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi raczej nie zdarza się planować rzeczy, które zrobię, wszystko jest na spontanie :D

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! UNREALIZABLE

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam planować swój czas! Nigdy nie robię nic na spontanie, bo wtedy zwyczajnie w świecie nic mi nie wychodzi!

  http://istotaludzkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń