wtorek, 31 stycznia 2017

#11 Marzenia się nie spełniają - marzenia się spełnia!

  Hej! Dzisiaj o marzeniach. Wiele osób nie uświadomiło sobie jeszcze, że marzenia się nie spełniają- -marzenia się spełnia. Serio! Często powtarzamy: "Marzenia się spełniają". Ja też tak mówię, jednak wiem, że samo się nic nie zrobi. Uważam, że jeżeli czegoś bardzo pragniemy, jesteśmy w stanie to zrobić.


  Mam wrażenie, że cele, słowa, marzenia tak sobie powiedziane po prostu nie istnieją. Albo o tym zapominamy i przypominamy sobie o nich za późno (chociaż nigdy nie jest za późno), albo uważamy, że jest to nie istotne i są w życiu sprawy ważniejsze. Jasne, że są rzeczy ważne i ważniejsze, ale wypełnianie obowiązków jest nudne. Stanie w tym samym miejscu przez całe życie nic nam nie da. Na starość będziesz żałować, że nie skoczyłeś ze spadochronu, albo nie zrobiłeś sobie tatuażu, a teraz zdrowie ci na to nie pozwala, bo zdrowie to chyba jedyna przeszkoda w spełnianiu marzeń. Nawet pieniądze nie odgrywają tak istotnej roli. 


   Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że czasami strach nas paraliżuje, ale jeżeli jest on większe niż twoje marzenia musisz z nim walczyć. Nie odkładaj ich na później, bo po pewnym czasie staną ci się obojętne, a to chyba nie oto chodzi. Mówienie, że chcemy zrobić to i osiągnąć tamto? Ale po co? Lepiej małymi kroczkami do celu. Samo nic się nie zrobi - niestety. 
  Pomyśl sobie teraz o Ani Lewandowskiej (tak, przykład z życia osoby sławnej, moim zdaniem odnoszącej w życiu z sukcesy, nie jest znana tylko ze słowy męża, bo sama coś osiągnęła). Myślicie, że siedziała na tyłku i wszystko przyszło samo? No na pewno to tak nie działa. 

Uwierzcie, wszystko jest możliwe. Rzeczy niemożliwe wymagają o nas po prostu więcej czasu, zaparcia, cierpliwości i motywacji. 

Rezygnując z marzenia to najgorsze co możesz zrobić. Odpuścić w połowie działania? W życiu! Pracowałeś na to tyle, a teraz chcesz się poddać? Chyba cię powaliło! Obiecaj mi, że przeżyjesz życie tak, aby mieć co wspominać i się tego nie wstydzić. Tego z czego zrezygnowałeś, nie zrobiłeś, nie dokończyłeś.


 Myślę, że ten obrazek jest po prostu genialny, no nie? A ty jakie marzenia już spełniłeś, a do jakich dążysz? Pozdrawiam :*

6 komentarzy:

 1. Piękny wpis ! Też uważam, że marzenia się spełnia nic samo nie przyjdzie, ale czasem potrzeba jeszcze wiary w siebie ;)

  przymierzakwm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale czemu Tom pali, a nie Jerry?
  Nigdy sie nie poddawaj. Walcz o marzenia <--- moje teksty sprzed kilku lat, nadal się ich trzymam.
  http://screatlieve.blogspot.com/
  http://www.youtube.com/watch?v=GsXXwmgQ478

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie teksty są super, a co do pytania to nie mam pojęcia :)

   Usuń